Menu
Wilgoć w aucie
0 Comments

Jak usunąć wilgoć z auta ???Parujące szyby i mało przyjemna woń w samochodzie to zjawisko nadmiaru wilgoci w jego wnętrzu. Czy można temu zaradzić i jak to zrobić?

Po pierwsze posprzątać!

Wilgoć gromadzi się we wnętrzu auta przez okrągły rok. Każde nasze wejście w mokrym obuwiu czy ubraniu powoduje zwiększenie wilgotności wewnątrz kabiny.

Gdy to tego dodamy niedrożne odpływy i brudna tapicerkę z cała pewnością możemy spodziewać się zaparowanych szyb i nieprzyjemnej woni wewnątrz auta. Dlatego zamiast notorycznego przecierania szyb irchą czy też kupowania coraz to nowych zapachów do samochodu warto pomyśleć nad zlikwidowaniem źródła powstawania problemów.

Na samym początku powinniśmy porządnie przewietrzyć i wyczyścić wnętrze auta, zwracając szczególna uwagę na porządne odkurzenie dywaników, foteli i podłogi naszego samochodu. Zimą najlepiej stosować gumowe dywaniki, gdyż przesiąknięta wilgocią i brudem wykładziną z tkaniny po mroźnym sezonie nadaje się tylko do prania i wysuszenia.

Czynności te możemy wykonać w domu lub oddać auto do pralni chemicznej. Gdy mamy do czynienia z wieloletnim brudem, a zapach we wnętrzu jest nieprzyjemny i mocno wyczuwalny, będzie to najlepsze rozwiązanie.

Jak usunąć wilgoć z auta – część 2

Tagi: ,