Menu
Wilgoć w aucie
0 Comments

Jak usunąć wilgoć z auta – część 2?Kiedy zdecydujemy się na samodzielne wyczyszczenie wnętrza naszego auta powinniśmy zaopatrzyć się w szczoteczkę z miękkim włosiem, środek do prania tapicerki i dywanów oraz co rzecz oczywista w gąbkę.

Zaczynamy od porządnego wietrzenia auta, następnie kiedy wysuszymy tapicerkę zabieramy się do dokładnego odkurzania każdego zakamarka samochodu.

Teraz możemy zabrać się za czyszczenie tapicerki. Do tego potrzebna nam będzie szczotka z miękkim włosiem, gąbka lub firanka oraz środek do prania dywanów albo tapicerki. Pamiętajmy jednak o tym, że użycie domowego środka i zwykłej pianki będzie służyć raczej standardowemu odświeżeniu tapicerki. Aby usunąć wieloletni kurz i brud będziemy musieli wybrać się do specjalisty.

Na usuniecie wilgoci z auta jest kilka sposobów. Jednym z nich jest wyłożenie wnętrza auta gazetami lub zwykłymi ręcznikami kuchennymi. Dobrym sposobem jest też umieszczenie we wnętrzu samochodu domowej dmuchawy i za jej pomocą wysuszenie „gruntowne” tapicerki. Inny ze sposobów to możliwość zakupienia i umieszczenia domowego pochłaniacza wilgoci – koszt w granicach kilkudziesięciu złotych.

Można również wstawić do auta otwarty pojemnik z solą. Skutecznym rozwiązaniem jest też rozsypany na kilka godzin we wnętrzu auta żwirek dla kota. Pomaga on również w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów z wnętrza samochodu.

Podczas walki z nieprzyjemnymi zapachami w aucie z całą pewnością przyda nam się płócienny woreczek z mielona kawą. Możemy również zakupić w sklepie neutralizatory zapachów, pomogą one w walce z charakterystycznym zapachem pozostawionym przez domowego zwierzaka. Przykrą woń pomaga zwalczyć również zabieg ozonowania kabiny, polegający na zabiciu drobnoustrojów odpowiedzialnych za wydzielanie przykrych zapachów pochodzenia organicznego. Koszt takiej usługi w warsztacie wynosi kilkadziesiąt złotych. W przypadku posiadania kilku samochodów można zainwestować we własny ozonator (ceny od około 300 zł).

Jak usunąć wilgoć z auta – część 1

Tagi: ,