Menu
Klimatyzacja samochodowa
0 Comments

Zadbaj o klimatyzację na wiosnęKlimatyzację w samochodzie powinniśmy używać regularnie, także wóczas, gdy temperatura na zewnątrz nas do tego nie zmusza.

Nieużywany system klimatyzacji jest bardziej podatny na różne usterki, gdyż podczas, gdy pracuje jest rozprowadzany olej, za pomocą którego uszczelniane są wszystkie połączenia oraz smarowane są wrażliwe elementy np. łożyska w kompresorze.

Zazwyczaj poczas jesieni i zimy rzadziej korzysta się z klimatyzacji w aucie, dlatego właśnie na początku wiosny obowiązkowo trzeba dokonać jej przeglądu. Podczas niego sprawdzi się szczelność układu i pozwoli uzupełnić ewentualne braki czynnika chłodzącego.

Nawet w sprawnym układzie może tego czynnika powoli ubywać. Praca przy zbyt niskim poziomie czynnika spowoduje głośniejszą pracę elementów klimatyzacji, ale może też uszkodzić kompresor. Należy więc zaufać specjalistom, którzy podejmą na pewno odpowiednie działania

W wielu sklepach motoryzacyjnych można zakupić kosmetyki, które pozwalają na czyszczenie układu klimatyzacji samodzielnie, ale nie są one przeważnie na tyle skuteczne, jak fachowo wykonana usługa w serwisie. Tam specjaliści, używając odpowiedniego sprzętu i swojej wiedzy wprowadzą w kanały wentylacyjne środek chemiczny, który skutecznie zabije bakterie i grzyby, a do tego nie uszkodzi elektroniki w naszym samochodzie.

Przegląd klimatyzacji trwa zaledwie kilkudziesiąt minut. Nie warto zwlekać z umówieniem się na wizytę w serwisie, gdyż coraz cieplejsza pogoda może spowodować, że większa ilość kierowców pojawi się w serwisach na przeglądach oraz naprawach.

Tagi: ,