Menu
Volvo XC60
0 Comments

Nowe Volvo XC60 na wiosnę 2017 rokuVolvo planuje wprowadzić drugą generację XC60 wiosną 2017 roku. Auto ma występować tylko z 4-cylindrowymi silnikami spalinowymi, a w topowej wersji także jako hybryda plug-in.

Obecny model XC60, który płytę podłogową dzieli z większym XC90, odnosi wielkie sukcesy sprzedażowe w całej Europie. Jednak po ośmiu latach produkcji nadszedł czas, aby pokazać następcę tego modelu. Debiut przewidziany jest na marzec lub kwiecień następnego roku.

Design karoserii nowego modelu nawiązuje do rozwiązań stylistycznych, które stosowane są w wersjach S90 i V90. Jednak w porównaniu z tymi pojazdami nowy SUV otrzyma bardziej sportowo zaprojektowane nadkola. Nadwozie XC60 będzie mieć teraz długość 4,65 m, co w połączeniu z powiększonym rozstawem osi pozwoli na uzyskanie lepszej przestronności wewnątrz auta.

Stylistyka kokpitu będzie podobna do XC90, a trójwymiarowe, zakrzywione drewniane listwy przypominać będą rozwiązanie zastosowane w studyjnym modelu XC Concept.

Jako napęd mają być wykorzystane wyłącznie 4-cylindrowe jednostki, przy czym w topowej odmianie będzie to hybryda typu plug-in o mocy ponad 400 KM.

Tagi: , , ,