Maria Sharapova w nowym Porsche przed Wimbledonem

Sharapova w Porsche

Maria Sharapova na kilka dni przed turniejem odwiedziła Porsche Centrum Mayfair i odbyła pierwszą jazdę nowym modelem Boxster Spyder. Słynna rosyjska tenisistka zasiadła za kierownicą nowego, dwuosobowego roadstera Porsche, a następnie wykonała jazdę testową ulicami londyńskiej dzielnicy Mayfair.

Po przejażdżce Sharapova była bardzo zadowolona i dziennikarzom powiedziała tak: „To naprawdę ekscytująca maszyna. Nowy Boxster Spyder jeździ jak klasyczny sportowy samochód, ale jednocześnie daje poczucie nowoczesności i wyrafinowania. To fantastyczne auto i muszę je mieć”.

Porsche Boxster Spyder zachowało styl i charakter poprzednika, pomimo wielu nowoczesnych rozwiązań. Podobnie jak dotychczas, samochód otrzymał miękki dach, który jest otwierany i zamykany ręcznie. Nabywcy mogą nabyć model tylko z manualną skrzynią biegów.

Wrażenia z jazdy są ponoć niezapomniane. Z modelu 911 Carrera „pożyczono” 3.8-litrowy, 6-cylindrowy silnik o mocy 375 KM. Dzięki temu roadster przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Do mocy auta dostosowano obniżone o 20 mm zawieszenie oraz układ hamulcowy.