Lexus najbardziej ulubioną marką Amerykanów

Lexus

Amerykańscy użytkownicy samochodów uznali, iż Lexus oferuje najwyższą jakość produktów i usług ze wszystkich marek obecnych w USA.

Lexus wygrał z Mercedesem, który był dotychczasowym liderem w prestiżowym rankingu American Customer Satisfaction Index Automobiles Report (ASCI).


Uzyskany przez Lexusa świetny rezultat nie jest wyjątkiem wśród japońskich firm. Wszystkie pozostałe marki z Kraju Kwitnącej Wiśni zostały w tym roku ocenione lepiej niż marki europejskie i amerykańskie, porównując do lat ubiegłych.

Na drugim miejscu w rankingu uplasowały się, należąca do Hondy, Acura oraz tegoroczny wielki przegrany – Mercedes. Na trzecim miejscu znalazły się BMW, Subaru i  Toyota.

Największy spadek zanotował Chrysler, który zajął przedostatnie miejsce. Na ostatniej pozycji znalazł się Fiat, ale włoska marka pojawiła się w rankingu ASCI po raz pierwszy.

American Customer Satisfaction Index Automobiles Report to prestiżowe badanie poziomu zadowolenia klientów branży motoryzacyjnej, które jest przeprowadzane od ponad 20-tu lat. Tegoroczna edycja obejmowała 27 marek najważniejszych producentów na rynku. Rnking został opracowany na podstawie wypowiedzi 4294 klientów, którzy byli ankietowani przez ponad miesiąc.