Jak usunąć wilgoć z auta – część 2?

Kiedy zdecydujemy się na samodzielne wyczyszczenie wnętrza naszego auta powinniśmy zaopatrzyć się w szczoteczkę z miękkim włosiem, środek do prania tapicerki i dywanów oraz co rzecz oczywista w gąbkę.

Zaczynamy od porządnego wietrzenia auta, następnie kiedy wysuszymy tapicerkę zabieramy się do dokładnego odkurzania każdego zakamarka samochodu.

Czytaj dalej Jak usunąć wilgoć z auta – część 2?

Jak usunąć wilgoć z auta ???

Parujące szyby i mało przyjemna woń w samochodzie to zjawisko nadmiaru wilgoci w jego wnętrzu. Czy można temu zaradzić i jak to zrobić?

Po pierwsze posprzątać!

Wilgoć gromadzi się we wnętrzu auta przez okrągły rok. Każde nasze wejście w mokrym obuwiu czy ubraniu powoduje zwiększenie wilgotności wewnątrz kabiny.

Czytaj dalej Jak usunąć wilgoć z auta ???

Zadbaj o klimatyzację na wiosnę

Klimatyzację w samochodzie powinniśmy używać regularnie, także wóczas, gdy temperatura na zewnątrz nas do tego nie zmusza.

Nieużywany system klimatyzacji jest bardziej podatny na różne usterki, gdyż podczas, gdy pracuje jest rozprowadzany olej, za pomocą którego uszczelniane są wszystkie połączenia oraz smarowane są wrażliwe elementy np. łożyska w kompresorze.

Czytaj dalej Zadbaj o klimatyzację na wiosnę

Dlaczego opony zimowe nie nadają się do jazdy latem?

Podobnie jak zimą nie chodzimy w klapkach czy sandałach, latem nie powinniśmy jeździć na oponach zimowych, a na oponach letnich.

Dlaczego wymiana opon z zimowych na letnie to konieczność, kiedy to najlepiej zrobić i jak o nie dbać, aby długo każdemu służyły?

Czytaj dalej Dlaczego opony zimowe nie nadają się do jazdy latem?

Poradnik – złe nawyki, które niszczą auto cz.1

Ten sam model samochodu z tego samego rocznika, z podobnym przebiegiem może być w pełni sprawny, lub być kompletnym złomem. Co możemy zrobić, by przedłużyć żywotność naszego samochodu?

Dla wielu kierowców przełożenie terminu przeglądu auta wydaje się dobrym pomysłem na oszczędności w domowym budżecie. Nie tylko w Polsce dochodzi do takich zachowań. W bogatszych krajach właściciele starszych aut również przykładają mniejszą uwagę do tego obowiązku. Niestety może to nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje, które często w znacznym stopniu przekraczają kwotę zaoszczędzoną na przeglądzie samochodu.

Czytaj dalej Poradnik – złe nawyki, które niszczą auto cz.1

Jak prawidłowo ustawić światła w aucie?

W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok a widoczność na drodze wyraźnie się zmniejsza, znaczenia nabiera jakość posiadanego oświetlenia w pojazdach.

Po zmroku jazda samochodem wymaga dodatkowej uwagi. Ograniczona widoczność wpływa bowiem na bezpieczeństwo podróżowania dlatego tak ważne jest zadbanie o stan świateł w naszym samochodzie.

Czytaj dalej Jak prawidłowo ustawić światła w aucie?

Chipujesz? dowiedz się jakie niesie to ryzyko dla Twojego auta!

Większa moc silnikasilnik VW bez ingerencji i to o kilkadziesiąt procent – czyż to nie kusząca oferta?

Wiele osób myśli jak tu dodać „trochę” koni pod maską swojego samochodu, ale niestety pozornie mała modyfikacja oprogramowania ( tzw. chiptuning) może się dla nas okazać kosztowny w skutkach.

Więcej koni mechanicznych i dodatkowo lepszy moment obrotowy to oferta, która może skusić niejednego użytkownika czterech kółek. Dodatkowo zapewnienie tunerów o bezpieczeństwie stasowania takich praktyk zazwyczaj brzmią bardzo wiarygodnie, bo przecież producenci również wypuszczają na rynek modele z silnikami o tej samej pojemności ale z różniąca się mocą.

Czytaj dalej Chipujesz? dowiedz się jakie niesie to ryzyko dla Twojego auta!

Klimatyzacja – poradnik – część 2

Klimatyzacja samochodowa w dzisiejszych czasach to już nie jest wielki luksus ale może z pewnością rzec standard. Coraz więcej bowiem producentów decyduje się na montaż klimatyzacji w podstawowej wersji produkowanych modeli aut.

Dzięki temu w gorące i upalne dni możemy w kabinie swojego bolidu rozkoszować się chłodnym i orzeźwiającym powietrzem. Aby jednak tak się stało musimy zadbać o swoja klimatyzację i to nie tylko w upalne dni ale przez cały rok.

Czytaj dalej Klimatyzacja – poradnik – część 2

Klimatyzacja – poradnik

Jak myślisz co się bardziej opłaca jazda z włączoną klimatyzacją czy podróżowanie z otwartymi szybami bocznymi? Odpowiedź może Cię zaskoczyć ale to właśnie jazda z włączona „klimą” w upalne dni jest oszczędniejsza.

Okazuje się bowiem, że samochód potrzebuje mniej paliwa na zasilenie układu klimatyzacji niż na pokonywanie oporu aerodynamicznego przy jeździe z opuszczonymi szybami. Oczywiście dzieje się tak kiedy w odpowiedni sposób używamy naszej klimatyzacji.

Czytaj dalej Klimatyzacja – poradnik